merilista
4-rumshus i Málaga — €1,575,000

Málaga · Spain

4-rumshus i Málaga — €1,575,000

+23

4-rumshus i Málaga — €1,575,000

Málaga · Spain

€1,575,000·Houses·4 bedrooms·4 bathrooms·309 m²

Benalmádena, ett anmärkningsvärt område på Costa del Sol i södra Spanien, erbjuder en livlig kustatmosfär kompletterad med många rekreationsaktiviteter. Denna villa är strategiskt belägen 1,9 kilometer från stranden och 5,9 kilometer från Torrequebrada Golfbana, vilket gör den tillgänglig för både fritids- och sportentusiaster. Dess närhet till Málaga internationella flygplats, endast 21 kilometer bort, förbättrar anslutningen för resenärer, medan den livliga stadskärnan erbjuder ett brett utbud av bekvämligheter.

Idealisk för köpare av fritidshus eller de som flyttar, tilltalar denna fastighet dem som söker en lugn livsstil utan att kompromissa med bekvämlighet. Den lokala fastighetsmarknaden i Benalmádena kännetecknas av ett varierat utbud av alternativ, där denna villa utgör en attraktiv möjlighet på grund av sin storlek och sina egenskaper. Med fyra sovrum med eget badrum och en öppen planlösning erbjuder fastigheten gott om utrymme för familjeliv eller underhållning, vilket gör den till en hållbar långsiktig investering i ett populärt område.

Varför denna egendom sticker ut

• Området Benalmádena är känt för sin livliga gemenskap och höga turistefterfrågan.

• Prissatt till €1,575,000 erbjuder villan 309m² boarea på en konkurrensutsatt marknad.

• Lämplig för långsiktiga investeringar, familjeliv eller som ett fritidshus nära kusten.

TypHouses
Sovrum4
Badrum4
Boarea309 m²
Plot area602 m²
Year built2025
Floor2
Pris / m²€5,097
StadMálaga
LandSpain
KällaTEKCE Fastigheter
Annonserings-IDtekce_AGP-00785-4-DetachedVilla

Location

Mer i malaga

2-rumslägenhet i Málaga — €575,000

2-rumslägenhet i Málaga — €575,000

Málaga · Apartment

€575,000

3-rumslägenhet i Marbella — €845,000

3-rumslägenhet i Marbella — €845,000

Málaga · Apartment

€890,000

2-rumslägenhet i Marbella — €660,000

2-rumslägenhet i Marbella — €660,000

Marbella · Apartment

€660,000

€1,575,000

5,097 / m²

Snabb kontakt — vi skickar dig den fullständiga fastighetsrapporten

Gratis · Ingen förpliktelse · Svar inom 24h

Visit MeriSignature →

Marknadsdata på Merilista hämtas från officiella offentliga källor (Eurostat, INE, Dubai Land Department, CBRT) och är endast för informationsändamål. MERI-poäng är jämförande indikatorer — inte finansiell rådgivning. Genomför alltid oberoende due diligence innan du fattar investeringsbeslut. Ansvarsfriskrivning