merilista
6.2MERIStabil marknad
4-sovrum Villa i Bodrum — €1,400,000

Bodrum · Turkey

4-sovrum Villa i Bodrum — €1,400,000

+59

4-sovrum Villa i Bodrum — €1,400,000

Bodrum · Turkey

€1,400,000·Villa·4 bedrooms·4 bathrooms·221 m²·MERI 6.2

Beläget i det pittoreska området Türkbükü i Muğla, Bodrum, erbjuder dessa fristående villor en lugn tillflyktsort endast 800 meter från kusten. Detta område är känt för sina natursköna stränder, livliga fiskerestauranger och frodiga mandarinträdgårdar, vilket bidrar till dess dragningskraft som en eftertraktad semesterort. Närheten till Yalıkavak Marina, Bodrum Statssjukhus och kulturella landmärken som Bodrumslottet ökar områdets tillgänglighet och livsstilsalternativ, vilket gör det till ett bekvämt val för invånarna.

Dessa villor riktar sig främst till köpare av fritidshus och investerare som söker hyresmöjligheter på en blomstrande marknad. Med en byggnadsarea på 28,500 kvadratmeter inkluderar projektet 50 enheter som är utformade för att förena modern komfort med naturliga omgivningar. Den lokala marknaden visar en konstant efterfrågan på kvalitetsfastigheter, vilket understryker potentialen för långsiktig värdeökning och livsstilsförbättring i denna kustnära enklav.

Varför denna egendom sticker ut

• Türkbükü är ett område med hög efterfrågan känt för sin sommarturism och charm året runt.

• Prissatt till €1,400,000, erbjuder villorna betydande boyta på 221 m².

• Idealiskt för köpare av fritidshus eller investerare som söker hyresinkomster i ett attraktivt läge.

TypVilla
Sovrum4
Badrum4
Boarea221 m²
Plot area450 m²
Pris / m²€6,335
StadBodrum
LandTurkey
KällaTEKCE Fastigheter
Annonserings-IDtekce_BJV-00448-4-DetachedVilla

Location

Mer i bodrum

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

Antalya · Villa

€1,390,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

Ankara · Apartment

€278,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

Trabzon · Apartment

€228,000

€1,400,000

6,335 / m²·MERI 6.2
Verified by EVE· 13 Apr 2026

Snabb kontakt — vi skickar dig den fullständiga fastighetsrapporten

Gratis · Ingen förpliktelse · Svar inom 24h

Visit MeriSignature →

Marknadsdata på Merilista hämtas från officiella offentliga källor (Eurostat, INE, Dubai Land Department, CBRT) och är endast för informationsändamål. MERI-poäng är jämförande indikatorer — inte finansiell rådgivning. Genomför alltid oberoende due diligence innan du fattar investeringsbeslut. Ansvarsfriskrivning