merilista
6.2MERIStabil marknad
4-sovrums villa i Bodrum Türbükü — €3,185,000

Bodrum · Turkey

4-sovrums villa i Bodrum Türbükü — €3,185,000

+48

4-sovrums villa i Bodrum Türbükü — €3,185,000

Bodrum · Turkey

€2,965,000·Villa·4 bedrooms·4 bathrooms·550 m²·MERI 6.2

Bodrum Türbükü, känt för sin exklusiva livsstil, kännetecknas av sin närhet till välkända strandklubbar, hotell och restauranger. Området är strategiskt beläget endast 1,5 km från centrum av Türkbükü och dess strand, vilket ger invånarna enkel tillgång till kustnära bekvämligheter. Anmärkningsvärda landmärken som Yalıkavak Marina och Bodrums historiska platser, inklusive Slottet och Mausoleet i Halikarnassos, ligger inom rimligt avstånd, vilket ökar områdets attraktionskraft.

Denna fastighet är särskilt lämpad för förmögna individer som söker ett andra hem eller investeringsmöjlighet i ett livligt turistområde. Med en stark lokal marknadsefterfrågan som drivs av både inhemska och internationella köpare, utgör villorna ett attraktivt alternativ för dem som vill dra nytta av uthyrningspotential eller njuta av en säsongsbetonad tillflyktsort. De befintliga bekvämligheterna och säkerhetsfunktionerna förstärker ytterligare dess lämplighet för en rad livsstilar.

Varför denna egendom sticker ut

• Türbüküs popularitet återspeglar den starka efterfrågan på premium kustliv i Bodrum.

• Prissatt till €3,185,000, erbjuder fastigheten en betydande storlek med 550 m² boyta.

• Idealisk för långsiktig uthyrning eller personlig användning, med tanke på dess närhet till lokala attraktioner och tjänster.

TypVilla
Sovrum4
Badrum4
Boarea550 m²
Plot area750 m²
Pris / m²€5,391
StadBodrum
LandTurkey
KällaTEKCE Fastigheter
Annonserings-IDtekce_BJV-00582-4-DetachedVilla

Location

Mer i bodrum

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

Antalya · Villa

€1,390,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

Ankara · Apartment

€278,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

Trabzon · Apartment

€228,000

€2,965,000

5,391 / m²·MERI 6.2
Verified by EVE· 13 Apr 2026

Snabb kontakt — vi skickar dig den fullständiga fastighetsrapporten

Gratis · Ingen förpliktelse · Svar inom 24h

Visit MeriSignature →

Marknadsdata på Merilista hämtas från officiella offentliga källor (Eurostat, INE, Dubai Land Department, CBRT) och är endast för informationsändamål. MERI-poäng är jämförande indikatorer — inte finansiell rådgivning. Genomför alltid oberoende due diligence innan du fattar investeringsbeslut. Ansvarsfriskrivning