merilista
7.9MERIBra möjlighet
4-sovrums villa i Bodrum — €490,000

Bodrum · Turkey

4-sovrums villa i Bodrum — €490,000

+34

4-sovrums villa i Bodrum — €490,000

Bodrum · Turkey

€472,000·Villa·4 bedrooms·5 bathrooms·230 m²·MERI 7.9

Kuşadası Yaylaköy, ett område känt för sin närhet till den antika staden Efesos, erbjuder en kombination av historisk rikedom och modernt boende. Fastigheten ligger endast 500 meter från byns centrum, vilket ger enkel tillgång till lokala ekologiska marknader, och är inom gångavstånd till en mängd restauranger som hyllar turkiska kulinariska traditioner. Läge förbättras ytterligare av avståndet till populära stränder, köpcentrum och marinan, vilket gör det till en attraktiv destination för både lokalbefolkningen och turister.

Denna fastighet är väl lämpad för familjer som söker ett andra hem, investerare som letar efter uthyrningsmöjligheter, eller individer som överväger att flytta till ett livligt område med varierande bekvämligheter. Den lokala fastighetsmarknaden har visat en konstant efterfrågan, drivet av både inhemskt och internationellt intresse, vilket tyder på potential för värdeökning. Den moderna arkitektoniska designen och kvalitetsfinisharna tillgodoser dem som prioriterar komfort och estetik i sin boendemiljö.

Varför denna egendom sticker ut

• Kuşadası Yaylaköy är ett eftertraktat område, känt för sin historiska betydelse och turistattraktivitet.

• Prissatt till €490,000, erbjuder villan 230 m² boendeyta med potential för uthyrningsavkastning.

• Idealisk för långsiktiga investeringar eller säsongsuthyrningar, som attraherar både turister och expats.

TypVilla
Sovrum4
Badrum5
Boarea230 m²
Plot area300 m²
Pris / m²€2,052
StadBodrum
LandTurkey
KällaTEKCE Fastigheter
Annonserings-IDtekce_CII-00038-4-DetachedVilla

Location

Mer i bodrum

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

Antalya · Villa

€1,390,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

Ankara · Apartment

€278,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

Trabzon · Apartment

€228,000

€472,000

2,052 / m²·MERI 7.9
Verified by EVE· 13 Apr 2026

Snabb kontakt — vi skickar dig den fullständiga fastighetsrapporten

Gratis · Ingen förpliktelse · Svar inom 24h

Visit MeriSignature →

Marknadsdata på Merilista hämtas från officiella offentliga källor (Eurostat, INE, Dubai Land Department, CBRT) och är endast för informationsändamål. MERI-poäng är jämförande indikatorer — inte finansiell rådgivning. Genomför alltid oberoende due diligence innan du fattar investeringsbeslut. Ansvarsfriskrivning