merilista
8.1MERIBra möjlighet
2-rumslägenhet i Beylikdüzü, Istanbul — €170,000

Istanbul · Turkey

2-rumslägenhet i Beylikdüzü, Istanbul — €170,000

+34

2-rumslägenhet i Beylikdüzü, Istanbul — €170,000

Istanbul · Turkey

€168,000·Apartment·2 bedrooms·2 bathrooms·101 m²·MERI 8.1

Beylikdüzü, en snabbt växande stadsdel i Istanbul, har blivit en central punkt för bostadsinvesteringar, drivet av nyligen genomförda infrastrukturförbättringar, inklusive en ny marina. Fastigheten ligger bara en kilometer från Marmarahavet, med närhet till kända rekreationsområden som Gürpınar-stranden och Büyükçekmece-sjön. Platsen har fördel av bekväm tillgång till E-5 riksvägen och ligger cirka 33 kilometer från Istanbul flygplats, vilket gör den till ett attraktivt val för både lokala och internationella invånare.

Denna fastighet är väl lämpad för investerare som söker långsiktig tillväxtpotential eller för köpare av sommarhus som söker en familjevänlig miljö. Den lokala fastighetsmarknaden kännetecknas av en blandning av nya utvecklingar, som erbjuder konkurrenskraftiga priser i förhållande till liknande kustområden. Med ett utbud av bekvämligheter som inomhuspool och gym, tillgodoser denna fastighet behoven hos familjer och de som söker en samhällsinriktad livsstil.

Varför denna egendom sticker ut

• Beylikdüzü blir allt mer populärt tack vare sin nya marina och familjevänliga utvecklingar.

• Fastigheten är prissatt konkurrenskraftigt till €170,000 för en enhet på 101m².

• Lämplig för långsiktig uthyrning eller som familjebostad i ett växande område.

TypApartment
Sovrum2
Badrum2
Boarea101 m²
Plot area16100 m²
Pris / m²€1,663
StadIstanbul
LandTurkey
KällaTEKCE Fastigheter
Annonserings-IDtekce_IST-01042-2-MiddleFloor

Location

Mer i istanbul

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

Antalya · Villa

€1,390,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

Ankara · Apartment

€278,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

Trabzon · Apartment

€228,000

€168,000

1,663 / m²·MERI 8.1
Verified by EVE· 13 Apr 2026

Snabb kontakt — vi skickar dig den fullständiga fastighetsrapporten

Gratis · Ingen förpliktelse · Svar inom 24h

Visit MeriSignature →

Marknadsdata på Merilista hämtas från officiella offentliga källor (Eurostat, INE, Dubai Land Department, CBRT) och är endast för informationsändamål. MERI-poäng är jämförande indikatorer — inte finansiell rådgivning. Genomför alltid oberoende due diligence innan du fattar investeringsbeslut. Ansvarsfriskrivning