merilista
7.9MERIBra möjlighet
1-rumslägenhet i Istanbul — €87,500

Istanbul · Turkey

1-rumslägenhet i Istanbul — €87,500

+28

1-rumslägenhet i Istanbul — €87,500

Istanbul · Turkey

€84,000·Apartment·1 bedrooms·1 bathrooms·40 m²·MERI 7.9

Yalova är en region som alltmer uppskattas för både säsongsturism och året runt-boende, tack vare sin närhet till stora städer som Istanbul, Bursa och Kocaeli. De stiliga lägenheterna ligger i Kadıköy-distriktet, som kännetecknas av sin pågående utveckling och tillgång till viktiga bekvämligheter. Noterbart är att fastigheterna ligger inom gångavstånd från en privat skola, förskola, marknad och apotek, samtidigt som de är bekvämt belägna 2,5 km från sjukhuset och 4 km från universitetet. Färjeläget och Yalova centrum ligger bara 5 km bort, vilket förbättrar anslutningen till den bredare regionen.

Dessa lägenheter tilltalar en mångfald av köpare, inklusive investerare som söker hyresmöjligheter och individer som överväger ett andra hem. Den lokala marknaden visar en stadig tillväxt, särskilt i Kadıköy, där efterfrågan på bostadsenheter fortsätter att öka. Den horisontella utformningen av komplexet, i kombination med omfattande bekvämligheter, gör det till ett attraktivt alternativ för dem som vill flytta eller investera i ett växande område.

Varför denna egendom sticker ut

• Kadıköy-distriktet drar nytta av ökad efterfrågan och pågående utveckling.

• Priset på €87,500 erbjuder konkurrenskraftigt värde för en 40m² lägenhet.

• Lämplig för hyresinkomster eller som ett andra hem i en växande marknad.

TypApartment
Sovrum1
Badrum1
Boarea40 m²
Plot area7000 m²
Pris / m²€2,100
StadIstanbul
LandTurkey
KällaTEKCE Fastigheter
Annonserings-IDtekce_YVX-00129-1-GroundFloor

Location

Mer i istanbul

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

Antalya · Villa

€1,390,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

Ankara · Apartment

€278,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

Trabzon · Apartment

€228,000

€84,000

2,100 / m²·MERI 7.9
Verified by EVE· 13 Apr 2026

Snabb kontakt — vi skickar dig den fullständiga fastighetsrapporten

Gratis · Ingen förpliktelse · Svar inom 24h

Visit MeriSignature →

Marknadsdata på Merilista hämtas från officiella offentliga källor (Eurostat, INE, Dubai Land Department, CBRT) och är endast för informationsändamål. MERI-poäng är jämförande indikatorer — inte finansiell rådgivning. Genomför alltid oberoende due diligence innan du fattar investeringsbeslut. Ansvarsfriskrivning