merilista
9.1MERIStark investering
1-rumslägenhet i Çeşmeli Mersin — €58,000

Mersin · Turkey

1-rumslägenhet i Çeşmeli Mersin — €58,000

+16

1-rumslägenhet i Çeşmeli Mersin — €58,000

Mersin · Turkey

€58,000·Apartment·1 bedrooms·1 bathrooms·65 m²·MERI 9.1

Çeşmeli, en stadsdel i Mersin, har fördel av ett kustläge med bekväm tillgång till urbana bekvämligheter. De inflyttningsklara lägenheterna ligger endast 300 meter från havet, vilket säkerställer att invånarna enkelt kan njuta av strandåtkomst. I närheten finns ett varierat utbud av restauranger inom gångavstånd, medan större shopping- och vårdinrättningar, såsom Novacity Shopping Center och Erdemli State Hospital, ligger cirka 15 kilometer bort. Området kännetecknas av modern arkitektur och välplanerad infrastruktur.

Denna fastighet är särskilt lämplig för investerare och köpare av fritidshus som söker prisvärd fastighet på en växande marknad. Den lokala fastighetsmarknaden i Mersin har visat ett konstant intresse på grund av sin unga befolkning och tilltalande kustlivsstil. Med ett konkurrenskraftigt pris på €58,000 för en 65m² 1-rumslägenhet, erbjuder detta alternativ en praktisk möjlighet för långsiktiga investeringar eller uthyrningsmöjligheter i en stadsdel som alltmer uppskattas för sin tillgänglighet och bekvämligheter.

Varför denna egendom sticker ut

• Çeşmeli är ett växande kustområde med ökad efterfrågan på fastigheter.

• Fastigheten är konkurrenskraftigt prissatt till €58,000 för en 65m² lägenhet.

• Idealisk för investerare eller köpare av fritidshus som söker uthyrningspotential eller långsiktig bosättning.

TypApartment
Sovrum1
Badrum1
Boarea65 m²
Plot area3 m²
Pris / m²€892
StadMersin
LandTurkey
KällaTEKCE Fastigheter
Annonserings-IDtekce_COV-00186-1-GroundFloor

Location

Mer i mersin

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

Antalya · Villa

€1,390,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

Ankara · Apartment

€278,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

Trabzon · Apartment

€228,000

€58,000

892 / m²·MERI 9.1
Verified by EVE· 13 Apr 2026

Snabb kontakt — vi skickar dig den fullständiga fastighetsrapporten

Gratis · Ingen förpliktelse · Svar inom 24h

Visit MeriSignature →

Marknadsdata på Merilista hämtas från officiella offentliga källor (Eurostat, INE, Dubai Land Department, CBRT) och är endast för informationsändamål. MERI-poäng är jämförande indikatorer — inte finansiell rådgivning. Genomför alltid oberoende due diligence innan du fattar investeringsbeslut. Ansvarsfriskrivning