merilista
8.7MERIStark investering
1-rumslägenhet i Mersin — €80,000

Mersin · Turkey

1-rumslägenhet i Mersin — €80,000

+21

1-rumslägenhet i Mersin — €80,000

Mersin · Turkey

€80,000·Apartment·1 bedrooms·1 bathrooms·75 m²·MERI 8.7

Mersin, en stad känd för sin omfattande kustlinje och livfulla kultur, är hem för dessa lägenheter som ligger inom ett tvåblockskomplex som sträcker sig över 6,553 kvadratmeter. Fastigheten är bekvämt belägen 70 meter från lokala marknader, 450 meter från stranden och i nära anslutning till viktiga tjänster såsom skolor och apotek. Med ett välutvecklat transportsystem kan invånarna enkelt nå större vägar och bekvämligheter, inklusive den kommande flygplatsen Çukurova och olika köpcentrum.

Dessa lägenheter tilltalar en mångfald av köpare, inklusive investerare som söker hyresmöjligheter, köpare av fritidshus som letar efter en kustretreat och personer som flyttar till Mersins växande expat-gemenskap. Den lokala fastighetsmarknaden visar stark potential för värdeökning, stärkt av områdets turism och jordbruksekonomi, vilket gör denna fastighet till ett attraktivt alternativ för olika demografiska grupper.

Varför denna egendom sticker ut

• Tomük-området har sett en ökad efterfrågan på grund av sina kust- och stadsattraktioner.

• Prissatt till €80,000 erbjuder fastigheten 75m² boendeyta inom en konkurrenskraftig marknad.

• Idealisk för långsiktiga investeringar eller som säsongsuthyrning, med tanke på närheten till stranden och bekvämligheterna.

TypApartment
Sovrum1
Badrum1
Boarea75 m²
Plot area6553 m²
Pris / m²€1,067
StadMersin
LandTurkey
KällaTEKCE Fastigheter
Annonserings-IDtekce_ICX-00058-1-MiddleFloor

Location

Mer i mersin

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

4-sovrums villa i Belek, Antalya — €1,390,000

Antalya · Villa

€1,390,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

2-rumslägenhet i Çankaya Ankara — €283,000

Ankara · Apartment

€278,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

4-rumslägenhet i Trabzon — €227,000

Trabzon · Apartment

€228,000

€80,000

1,067 / m²·MERI 8.7
Verified by EVE· 13 Apr 2026

Snabb kontakt — vi skickar dig den fullständiga fastighetsrapporten

Gratis · Ingen förpliktelse · Svar inom 24h

Visit MeriSignature →

Marknadsdata på Merilista hämtas från officiella offentliga källor (Eurostat, INE, Dubai Land Department, CBRT) och är endast för informationsändamål. MERI-poäng är jämförande indikatorer — inte finansiell rådgivning. Genomför alltid oberoende due diligence innan du fattar investeringsbeslut. Ansvarsfriskrivning