merilista
7.8MERIBra möjlighet
2-rumslägenhet i Dubai Meydan — €816,000

Dubai · UAE

2-rumslägenhet i Dubai Meydan — €816,000

+8

2-rumslägenhet i Dubai Meydan — €816,000

Dubai · UAE

AED 3,420,000· €805,000·Apartment·2 bedrooms·3 bathrooms·108 m²·MERI 7.8

Lägenheterna i det lyxiga bostadsprojektet i Dubai Meydan ligger i ett snabbt utvecklande område känt för sina moderna bekvämligheter och grönområden. Denna gemenskap är strategiskt belägen endast 15 minuter från Downtown Dubai och Dubai Mall, samt 25 minuter från den ikoniska Palm Jumeirah. Invånarna har fördel av närliggande köpcentrum, affärsdistrikt och olika sociala faciliteter som förbättrar den urbana livsupplevelsen.

Denna fastighet är väl lämpad för investerare, köpare av fritidshus och personer som flyttar och söker en balans mellan livsstil och tillgänglighet. Med tanke på de pågående utvecklingarna i Meydan och dess närhet till viktiga platser, är den lokala marknaden redo för tillväxt. Lägenhetens arrangemang med två sovrum och en yta på 108m² erbjuder ett attraktivt alternativ för familjer eller yrkesverksamma som söker en modern boendemiljö i en livlig gemenskap.

Varför denna egendom sticker ut

• Meydan är eftertraktat för sin blandning av grönområden och urbana bekvämligheter.

• Prissatt till €816,000, erbjuder fastigheten en konkurrenskraftig marknadspositionering för sin storlek.

• Lämplig för långsiktiga investeringar eller som hyresfastighet mitt i en växande lokal efterfrågan.

TypApartment
Sovrum2
Badrum3
Boarea108 m²
Plot area1200 m²
Pris / m²€7,454
AED / m²AED 31,667
StadDubai
LandUAE
KällaTEKCE Fastigheter
Annonserings-IDtekce_DXB-00056-2-MiddleFloor

Location

AED 3,420,000

805,000

AED 31,667 / m²7,454 / m²·MERI 7.8
Verified by EVE· 13 Apr 2026

property.agentMatchTitle

property.agentMatchDesc

Snabb kontakt — vi skickar dig den fullständiga fastighetsrapporten

Gratis · Ingen förpliktelse · Svar inom 24h

Visit MeriSignature →

Marknadsdata på Merilista hämtas från officiella offentliga källor (Eurostat, INE, Dubai Land Department, CBRT) och är endast för informationsändamål. MERI-poäng är jämförande indikatorer — inte finansiell rådgivning. Genomför alltid oberoende due diligence innan du fattar investeringsbeslut. Ansvarsfriskrivning