merilista
بازار املاک ترکیه ۲۰۲۶: آنچه داده‌های تأیید شده نشان می‌دهند
تحلیل بازار

۱۶ فروردین ۱۴۰۵ · ترکیه

خانه/بینش‌ها/turkey/antalya/بازار املاک ترکیه ۲۰۲۶: آنچه داده‌های تأیید شده نشان می‌دهند

بازار املاک ترکیه رشد اسمی +25% را نشان می‌دهد، اما تورم تصویر را پیچیده‌تر می‌کند. در اینجا آنچه داده‌های رسمی از TURKSTAT و Eurostat فاش می‌کند، آمده است.

هوش بازار Merilista

> EVE Verified ✓ تمام نقاط داده‌ای در این مقاله از طریق EVE (موتور شواهد و تأیید) پردازش شده و قابل ردیابی به منابع اصلی خود هستند. بازبینی داده‌ها: سه‌ماهه اول ۲۰۲۶. اعتماد: متوسط (تنظیم تورم ترکیه اعمال شده است).

بازار املاک ترکیه ۲۰۲۶ — تحلیل داده‌های تأیید شده

بازار املاک ترکیه همچنان خریداران بین‌المللی را با قیمت‌های ورودی پایین و بازده‌های اسمی بالا جذب می‌کند. اما محیط تورمی نیاز به تحلیل دقیق دارد. در اینجا آنچه داده‌های رسمی نشان می‌دهد آمده است.

داده‌های کلیدی بازار (سه‌ماهه اول ۲۰۲۶)

آنتالیا (MERI 7.9/10):

قیمت به ازای هر متر مربع: €1,600

قیمت ورودی: €75,000

میانگین معامله: €180,000

بازده اجاره: ۶–۹% ناخالص

روند: +۱۵% نسبت به سال گذشته

استانبول (MERI 8.0/10):

قیمت به ازای هر متر مربع: €2,800

قیمت ورودی: €80,000

میانگین معامله: €200,000

بازده اجاره: ۴–۶% ناخالص

روند: +۲۵% نسبت به سال گذشته

آلانیا (MERI 7.4/10):

قیمت به ازای هر متر مربع: €1,400

قیمت ورودی: €60,000

بازده اجاره: ۶–۱۰% ناخالص

روند: +۱۸% نسبت به سال گذشته

منابع: TURKSTAT، REIDIN Turkey، تأمین‌کننده املاک TEKCE.

عامل تورم

رشد کلی املاک ترکیه به میزان +۲۵–۲۸% (در سطح ملی، بر اساس Eurostat/TURKSTAT) باید در برابر تورم تقریباً ۳۳% (۲۰۲۴) خوانده شود. به لحاظ واقعی، ارزش‌های املاک به طور کلی ثابت یا کمی منفی بوده‌اند.

با این حال، برای خریداران بین‌المللی که به یورو یا دلار پرداخت می‌کنند، تصویر متفاوت است. کاهش ارزش لیر ترکیه به این معنی است که قیمت‌های به یورو تعیین شده نسبتاً پایدار مانده‌اند، در حالی که درآمد اجاره به TRY به طور قابل توجهی از نظر اسمی افزایش یافته است.

شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری

برنامه شهروندی ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری (حداقل خرید ملک به ارزش $400,000) همچنان تقاضا را به ویژه در استانبول تحریک می‌کند. این برنامه ترکیه را به یکی از دسترس‌پذیرترین مسیرها برای دریافت پاسپورت دوم برای سرمایه‌گذاران املاک تبدیل می‌کند.

کجا خرید کنیم

آنتالیا: بالاترین بازده‌ها (۶–۹%)، بازار اجاره قوی گردشگری، سبک زندگی مدیترانه‌ای. بهترین برای سرمایه‌گذاران متمرکز بر بازده.

استانبول: بزرگترین بازار، دسترسی به برنامه شهروندی، بالاترین پتانسیل رشد سرمایه. بهترین برای رشد سرمایه و اقامت.

آلانیا: پایین‌ترین نقطه ورودی (از €60,000)، زیرساخت در حال رشد، تقاضای اجاره قوی. بهترین برای ورود با بودجه و پتانسیل بازده بالا.

بودروم: بخش پریمیوم، بازده ۵–۸%، سبک زندگی تفریحی. بهترین برای خریداران سبک زندگی.

برای داده‌های کامل در مورد هر شهر، به [آنتالیا](/en/turkey/antalya)، [استانبول](/en/turkey/istanbul)، [آلانیا](/en/turkey/alanya) و [بودروم](/en/turkey/bodrum) مراجعه کنید.