merilista
Property in Torrevieja
Ana Sayfa/İspanya/Torrevieja
Güçlü uluslararası talep

Costa Blanca · Tuz Gölleri · İspanya'nın En Uygun Fiyatlı Bölgesi

'de satılık mülkler TorreviejaFiyatlar, bölgeler ve yatırım rehberi 2026

Başlangıç

€65,000

Ort. fiyat

€145,000

MERI

7.4

Trend

+5.9%

Getiri

6–9%

İlanlar

1

Yerel danışmanla eşleşinMülkleri gör

Uygun koşullar

· İspanyol sahil mülkü için en düşük giriş fiyatını istiyorsunuz.

· Kiralama getirisi %6–9 aralığında olması ana hedefinizdir.

· Hazır bir yabancı topluluğu istiyorsanız — %50'den fazla yabancı sakin.

İdeal olmayan koşullar

· Prestijli bir adres mi yoksa lüks bir yaşam tarzı mı istiyorsunuz?

· Sermaye değer artışı önceliğinizse — Torrevieja, Alicante şehrinden daha yavaş büyüyor.

· İspanyol havasına sahip bir kasabayı tercih ediyorsunuz — yabancı nüfus yoğunluğu oldukça yüksek.

Torrevieja, 2026 yılında mülk satın almak için iyi bir yer mi? Torrevieja, Costa Blanca'daki en uygun fiyatlı plaj kasabasıdır — daireler €65,000'dan başlamaktadır ve kira getirileri %6–9 arasındadır. Bu durum, ilk kez uluslararası alıcıları ve Kuzey Avrupa'dan emeklileri kendine çekmektedir.

M

Merilista Araştırma

Piyasa istihbaratı · EVE onaylı

Veri onaylandı Q1 2026

Kaynaklar: İspanya INE, Eurostat, TEKCE · Numbeo

Pazar verileri yükleniyor...

Torrevieja, İspanya'da Akdeniz sahil yaşamı için en düşük giriş fiyatlarını sunmaktadır. Costa Blanca'nın güneyinde, iki doğal tuz gölünün arasında yer alan bu 100,000 nüfuslu kasaba, İspanya'daki yabancı sakinlerin en yüksek oranlarından birine sahiptir — nüfusun %50'den fazlası İspanyol değildir. Britanyalı, İskandinav, Belçikalı ve Rus alıcılar, Torrevieja'yı onlarca yıldır merkezleri haline getirmiştir. Torrevieja'da satılık daireler €65,000'dan başlamaktadır ve deniz manzaralı daireler €110,000'dan itibaren mevcuttur. Kasaba, yıl boyunca yaşam, iyi altyapı ve Alicante Havalimanı'na kolay erişim sunmaktadır — 40 dakika mesafededir.

Torrevieja'de 2026 yılında mülk almalı mısınız?

Uygun koşullar

İspanyol sahil mülkü için en düşük giriş fiyatını istiyorsunuz.

Kiralama getirisi %6–9 aralığında olması ana hedefinizdir.

Hazır bir yabancı topluluğu istiyorsanız — %50'den fazla yabancı sakin.

Düşük işletme maliyetlerine sahip emeklilik veya tatil evi

Sınırlı bütçeye sahip ilk kez uluslararası gayrimenkul alıcısı

İdeal olmayan koşullar

Prestijli bir adres mi yoksa lüks bir yaşam tarzı mı istiyorsunuz?

Sermaye değer artışı önceliğinizse — Torrevieja, Alicante şehrinden daha yavaş büyüyor.

İspanyol havasına sahip bir kasabayı tercih ediyorsunuz — yabancı nüfus yoğunluğu oldukça yüksek.

Yüksek kaliteli restoranlar, gece hayatı veya kültürel yaşam mı arıyorsunuz?

Torrevieja mülk fiyatları (2026)

m² fiyatı: €1,400–€2,200 · Başlangıç fiyatı: €65,000 · Kira getirisi: 6–9%

Başlangıç fiyatı

€65,000

Ortalama fiyat

€145,000

m² fiyatı

€1,400–€2,200

Kira getirisi

6–9%

Piyasa trendi

+5.9%

MERI puanı

7.4

Torrevieja, 2024 yılında Valencia bölgesi ortalamasıyla uyumlu olarak %5,9 fiyat artışı kaydetti. Pazar, premium odaklı değil, hacim odaklıdır — yüksek işlem sayıları, Kuzey Avrupa emeklilerinden sürekli talep ve yaz aylarında güçlü kısa dönem kiralama doluluğu ile. Yabancı yerleşik topluluğundan gelen uzun dönem kiralama talebi, yıl boyunca gelir sağlamaktadır. Şehir lüks bir pazar değildir, ancak İspanya'nın en likit giriş seviyesi pazarlarından biridir.

Alicante Havalimanı (ALC) 40 dk. Murcia Havalimanı (MJV) 45 dk. Araç gereklidir — doğrudan tren yok. Yerel otobüs, Alicante şehrine bağlantı sağlar.

Neden Torrevieja'e yatırım yapmalısınız?

Giriş fiyatları €65,000'dan başlıyor — İspanyol Akdeniz sahilinde en düşük fiyatlar.

320 güneşli gün — Avrupa'nın en güneşli kasabalarından biri

İki doğal tuz gölü — benzersiz manzara ve hafif terapötik mikroiklim

%50'den fazla yabancı sakin — geniş kapsamlı İngilizce konuşan altyapı

Alicante Havalimanı 40 dakika — yıl boyunca 60'tan fazla Avrupa şehrinden direkt uçuşlar

Torrevieja'de yatırım için en iyi bölgeler

Playa del Cura

Merkezi plaj alanı — her şeye yürüme mesafesinde. Kısa vadeli kiralama geliri için en iyisi. Eski ve yeni dairelerin karışımı.

La Mata

Daha sessiz plaj köyü, 4 km kuzeyde — daha düşük fiyatlar, daha fazla yerleşim hissi, uzun vadeli yabancı sakinler arasında popüler.

Punta Prima

Şehrin güneyinde lüks bir bölge — daha yeni gelişmeler, deniz manzaraları, daha yüksek fiyatlar ancak daha güçlü sermaye koruması.

Los Balcones

İç kesim konut alanı — villalar ve sıra evler, plaj kenarına göre daha ucuz, bahçe isteyen emekliler arasında popüler.

Torrevieja'de kimler mülk alıyor?

· Britanyalı, İskandinav ve Belçikalı emekliler, uygun fiyatlı yıl boyu güneş arayışında.

· İlk kez uluslararası alıcılar için bütçesi €150,000 altında olanlar

· Kuzey Avrupa turistlerinden kısa vadeli kira geliri hedefleyen yatırımcılar

· Kurulu bir yabancı altyapısı isteyen alıcılar — İngilizce yaygın olarak konuşulmaktadır.

· Akdeniz İspanyası'nda en düşük yaşam maliyetini arayanlar

Şu anda Torrevieja'de arayan alıcılara katılın

Torrevieja'de doğrulanmış mülkleri bulun

Bütçenize uygun · Uzman danışman · 24 saat içinde yanıt

Eşleşin (ücretsiz)

Ücretsiz ve taahhütsüz

Yalnızca doğrulanmış mülkler

Finansman seçenekleri mevcut

Torrevieja'de yaşam maliyeti

Birden fazla veri kaynağına dayanan tahmini aylık maliyetler.

Marbella ile karşılaştırıldığında, yaşam maliyetleri yaklaşık −35%.

Tek (kira hariç)

€650–950

Çift (kira hariç)

€1,000–1,500

4 kişilik aile (kira hariç)

€1,500–2,200

1 odalı kiralık (merkez)

€500–800

3 odalı kiralık (merkez)

€750–1,200

Market alışverişi

€180–280

Yemek (2 kişi)

€20–40

Hizmetler

€90–140

Ulaşım

€30–55

Maliyet endeksi:34
Gelir vergisi:19–47% income tax
Marbella ile:−35%

Costs vary by location and lifestyle within each city. Estimated (Numbeo, Expatistan, Q1 2026)

Torrevieja’de İklim ve Hava

Semi-arid Mediterranean. Very dry and sunny. Salt lakes moderate temperatures. One of healthiest climates in Europe.

Güneşli günler/yıl

315

Yağışlı günler/yıl

30

Ortalama yaz

23–31°C

Ortalama kış

8–17°C

jan

11°

2d

feb

12°

2d

mar

14°

2d

apr

16°

2d

may

20°

1d

jun

24°

0d

jul

27°

0d

aug

28°

0d

sep

25°

2d

oct

20°

3d

nov

15°

3d

dec

12°

2d

En iyi aylar:Apr · May · Jun · Sep · Oct · Nov
Nem:Low
Alicante ile karşılaştırıldığında:Very similar — slightly drier due to salt lakes

Climate data is averaged and may vary by micro-location. Estimated (WeatherSpark, climate-data.org, Q1 2026)

Torrevieja'yi diğer pazarlarla karşılaştırın

Torrevieja'deki öne çıkan ortaklar

Sınırlı kontenjan
?

Ortak yeri #1 — Müsait

Torrevieja'de öne çıkın ve nitelikli alıcı potansiyel müşterileri alın

Başvur →

İsveçli alıcılar

Yüksek ilgi

Arama trendi

↑ Artıyor

Alıcı niyeti

30–60 gün içinde görüntüleme için hazır

Erken sinyal: Torrevieja'de ilk kullanıcı ilgisi tespit edildi — lansmandan sonraki haftalarda ilk sorgular bekleniyor.

Torrevieja'de mülk hakkında sık sorulan sorular